Procedura oddania do adopcji

PROCEDURA ADOPCYJNA – przekazanie psa do adopcji

1 krok – KONTAKT
Jeśli z różnych powodów musisz oddać swojego malamuta, nie oddawaj go przypadkowej niesprawdzonej osobie. Może się zdarzyć, że zgłosi się do Ciebie osoba sprawiająca bardzo dobre wrażenie, a w rzeczywistości będzie pseudohodowcą i Twój malamut trafi do rozmnażalni, gdzie będzie służył wyłącznie do produkowania potomstwa (mieszańców). Takiej osoby niestety samodzielnie nie rozpoznasz, gdyż nie zdradzi przed Tobą swoich prawdziwych zamiarów.

Za naszym pośrednictwem szczęśliwe domy znalazło już kilkaset malamutów. Skorzystaj z naszej bezpłatnej pomocy. Przekaż nam informacje o psie korzystając z poniższej ankiety (poniżej)  lub skontaktuj się z nami w sposób tradycyjny.

Uwzględnij informacje :

– wiek, płeć, imię
– czy posiada tatuaż/microchip
– czy pies jest wykastrowany / suka wysterylizowana
– powód oddania (wyjazd, trudny charakter psa, brak czasu dla psa itp. )
– czy ma tendencje do ucieczek
– jak toleruje inne zwierzęta (inne psy lub suki, koty…)
– stosunek do dzieci
– czy umie chodzić na smyczy
– czy pracował w zaprzęgu, biegał przy rowerze, uprawiał inny sport
– gdzie mieszkał do tej pory (mieszkanie, podwórko, kojec)
– czy ma aktualne szczepienia, odrobaczenie
– opisz w kilku zdaniach temperament i usposobienie psa (czy jest uległy czy dominujący, energiczny czy raczej spokojny, czy zachowuje się agresywnie – w jakich sytuacjach itp. )
– do listu koniecznie dołącz przynajmniej jedno zdjęcie

Następnie czekaj na odpowiedź z naszej strony. Wszyscy pracujemy zawodowo. Może się więc zdarzyć, że na odpowiedź będziesz czekać 1-2 dni. Zdarza się to bardzo rzadko. Zwykle odpowiadamy na bieżąco.

2 krok – ZRZECZENIE SIĘ PSA
Jeśli mamy Ci pomóc musisz przesłać na wskazany adres wydrukowany, wypełniony i podpisany dokument „Zrzeczenie się psa”. Dodatkowo jeśli pies posiada metrykę lub rodowód musi on również zostać przesłany razem z „Zrzeczeniem” osobie zajmującej się adopcją Twojego psa. Dlaczego konieczne jest „Zrzeczenie się psa”? Ponieważ z każdym, kto adoptuje od nas malamuta podpisujemy umowy adopcyjne określające obowiązki nowego właściciela wobec psa, a także dające nam możliwość monitorowania jego dalszego życia, przebiegu aklimatyzacji w nowym domu itp. Nie posiadając „Zrzeczenia” nie mielibyśmy prawa podpisywać umów adopcyjnych.

Podpisując „Zrzeczenie” nie możesz wydać psa osobie innej niż przez nas poleconej.

WAŻNE !!! Po przyjęciu przez nas psa do adopcji musisz usunąć wszystkie ogłoszenia, w których oferujesz oddanie/sprzedaż swojego malamuta. Fundacja Adopcje Malamutów sama ogłasza na stronach internetowych psy do adopcji podając dane kontaktowe do jednego z przedstawicieli.

3 krok – WYMIANA INFORMACJI
Może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali dodatkowych informacji na temat Twojego psa. Osoba zainteresowana jego adopcją może mieć dodatkowe, bardziej szczegółowe pytania. Musisz być więc z nami w miarę możliwości na bieżąco w kontakcie. Osoba zainteresowana adopcją Twojego psa otrzyma Twoje dane kontaktowe dopiero po pozytywnej weryfikacji, wizycie przedadopcyjnej i podpisaniu umowy adopcyjnej, w celu umówienia się na dogodny dla obu stron termin przekazania psa.

4 krok – PRZEKAZANIE PSA

Przekazać psa możesz wyłącznie osobie, która okaże Ci podpisaną przez siebie oraz przedstawiciela Fundacji Adopcje Malamutów umowę adopcyjną oraz dokument stwierdzający tożsamość.

Przed przekazaniem psa skontaktuje się z Tobą osoba zainteresowana jego adopcją w celu ustalenia terminu dogodnego dla obu stron.

Jeśli jesteś zdecydowany – możesz przesłać informację :

 1. (wymagane)
 2. (wymagany ważny email)
 3. (wymagane)
 4. (wymagane)
 5. (wymagane)
 6. (wymagane)
 7. (wymagane)
 8. Rasa psa
 9. Gdzie pies mieszkał dotychczas
 10. Jakie są powody oddania psa
 11. (wymagane)