Wolontariat

DSC_0080

Wolontariat ma wiele obliczy. Niekoniecznie oznacza pracę z psami, aktywne poszukiwanie im domów czy branie odpowiedzialności za los konkretnych podopiecznych.

Aby znaleźć dom dla jednego psa często trzeba wykonać wiele różnorodnych czynności, z czego wiele prostych, mało absorbujących, dających się wykonać w ramach wolnego wieczoru często też bez konieczności wychodzenia z domu.

Oto pomoc, której bardzo potrzebujemy, a której być może możesz udzielić :

* * *

OPISYWANIE HISTORII PSÓW

Jeśli masz lekkie pióro i trochę czasu być może to idealne zajęcie dla Ciebie. Do zadań wolontariusza – pisarza należy zebranie informacji o danym psie (forum, rozmowy z osobami znającymi psa, spotkanie z nim choć niekoniecznie …) i stworzenie tekstu, który będzie rzetelnie informował o psie, przedstawiając całą zgromadozną wiedzę o jego temperamencie, zwyczajach, ulubionych zajęciach, chorobach, problemach …

skontaktuj się z Izabellą : iza@adopcjemalamutow.pl

OGŁASZANIE PSÓW W INTERNECIE

Aby pies miał szansę znaleźć swój wymarzony dom, dom ten musi się o nim dowiedzieć. Internet to siła i większość naszych psów dzięki niemu rozpoczęła nowe życie. Do zadań osoby obsługującej ogłoszenia należy pozyskanie tekstu ogłoszenia i zdjęć oraz umieszczenie ogłoszeń o danym psie na kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu portalach ogłoszeniowych wskazanych przez opiekuna a następnie ich śledzenie, wznawianie, aktualizowanie, w końcu usunięcie.

Jeśli chcesz pomóc, a masz dostęp do internetu i wolny czas to idealne i bardzo nam potrzebne działanie !

skontaktuj się z Izabellą : iza@adopcjemalamutow.pl

WIZYTY PRZEDADOPCYJNE

W większości przypadków przygotowując adopcję działamy „wirtualnie”, a nasze główne środki komunikacji to email oraz telefon.Nie oddajemy jednak psów do domów, których w rzeczywistości nie odwiedziliśmy.  Często osoba prowadząca adopcje nie ma możliwości osobistego kontaktu z potencjalnym przyszłym właścicielem, ponieważ mieszka w zupełnie innym rejonie kraju. Wiele można dowiedzieć się i wywnioskować z rozmowy telefonicznej, jednak czasem zostaje ziarenko niepewności. Polska ma wiele zakątków, a nasz stały zespół jest bardzo skromy, czasem korzystamy z pomocy wolontariuszy innych organizacji, jednak często chodzi o czas działania, dlatego nieustannie poszukujemy osób chętnych do wizyt przedadopcyjnych w różnych zakątkach kraju.

Skontaktuj się z nami jeśli jesteś już doświadczona/y w przeprowadzaniu takich wizyt, ale też jeśli po prostu czujesz, że możesz się sprawdzić na tym polu – pomożemy Ci pozyskać niezbędna wiedzę do tego, byś z powodzeniem przeprowadzał/a takie wizyty.

skontaktuj się z Agatą : agata@adopcjemalamutow.pl

WIZYTY PODADOPCYJNE

Zdajemy sobie sprawę, że wizyta przedadopcyjna może być zbyt odpowiedzialnym zadaniem dla nowicjusza, ale wizyta poadopcyjna jest dużo prostszym zadaniem. Jeśli masz możliwości spotkać się z nowymi właścicielami malamuta i nim samym w jego nowym domu, porozmawiać i jednocześnie sprawdzić warunki w jakich żyje pies – okażesz nam wielką pomoc.

Weryfikacja ustaleń i zakresu podpisanej umowy z faktycznym stanem rzeczy najczęściej jest formalnością, a sama wizyta wielką przyjemnością, okazją do poznania nowych ludzi i psa. Czasem jednak zdarzają się nieprawidłowości, a mogą one zostać dostrzeżone jedynie podczas takiej wizyty.

Skontaktuj się z nami i jeśli chciałbyś pomóc w przeprowadzaniu takich wizyt. Wskaż też jaki region wchodzi w zakres Twoich możliwości. Zanim wyruszysz oczywiście przygotujemy Cię do tego.

skontaktuj się z Agatą : agata@adopcjemalamutow.pl

ODWIEDZENIE PSÓW W SCHRONISKU

Nie wszystkimi bezdomnymi malamutami możemy się zając tak jak byśmy chcieli. Nie wszystkie możemy od razu zabrać do nowych domów, domów tymczasowych czy do hoteli. Nie pozwalają nam na to realia finansowe. Staramy się jednak by posiadać bieżące informacje o malamutach, które zjajdują się w schroniskach.

Jeśli mieszkasz niedaleko jakiegoś schroniska, lub po prostu masz możliwość regularnie bywać w schronisku będziemy bardzo wdzięczni za aktualną informację i zdjęcia przebywających tam malamutów.

Bardzo pomocne będzie również zapoznanie się z nimi, wzięcie ich na spacer, rozpoznanie ich psychiki, upodobań i problemów. Dzięki temu możemy takiego psa ogłaszać i szukać mu nowego domu, a także jeśli to konieczne wspomóc jego leczenie.

skontaktuj się z Izabellą : iza@adopcjemalamutow.pl