Domy tymczasowe

Malamut w małym schroniskowym boksie to widok, który każdemu malamuciarzowi rozdziera serce. Dlatego gdy znajdujemy malamuta w schronisku, staramy się stamtąd jak najszybciej wyciągnąć. Nie zawsze udaje się od razu odnaleźć odpowiedni dom stały, często na adopcje pies czeka nawet kilka miesięcy.   Ogromną pomocą w tym przypadku są osoby oferujące psu Dom Tymczasowy, czyli po prostu biorą go do siebie na czas, aż nie znajdzie swoich docelowych właścicieli.

domtymczas

Oczekiwanie na adopcję w bezpiecznym miejscu, pod troskliwym okiem opiekuna i na dobrym wikcie wielokrotnie przeądza o tym, że pies szybko ten nowy dom znajduje. Dla wielu psów borykających się z problemami zdrowotnymi dom tymczasowy to jedyna szansa, by wydobrzeć, nadrobić braki żywieniowe i wychowawcze. Trafiając do domu tymczasowego pies ma możliwość przebywania w normalnych warunkach, ustabilizowania swojego zdrowia i psychiki, a tymczasowy opiekun ma możliwość dokładnej obserwacji psa, po to, by dowiedzieć się jak najwięcej o jego zwyczajach i reakcjach. Najczęściej bada się reakcje psa na gości w domu, inne psy na spacerach, ludzi o określonych cechach, obce lub własne koty, a także wielkość potrzeb treningowych, preferencje co do żywienia i wszystko co ważne w codziennym życiu z psem.  Dzięki temu my możemy dużo trafniej dobrać mu nowych właścicieli i otoczenie.

Faktem jest, że ludzie chętniej adoptują psy, które mieszkały wcześniej w domach tymczasowych niż wprost ze schroniska. Ciągle funkcjonuje stereotyp, że pies schroniskowy jest „niepewny”, „zwichrowany”, „nieobliczalny”. Z tym bywa tak naprawdę różnie, ale jedno jest pewne: pies przebywający w dobrym Domu Tymczasowym jest do adopcji na pewno dużo lepiej przygotowany, dlatego ogromnie cenimy sobie wszystkie współpracujące z nami domki.

  • Jeśli znane i niestraszne są Tobie niezależność i siła malamutów
  • Jeśli po prostu nie możesz mieć psa na zawsze, ale możesz go przyjąć tymczasowo
  • Jeśli jesteś zainteresowany tematem i masz wiele pytań w związku z nim

SKONTAKTUJ SIĘ
nawet wtedy gdy możesz zaoferować tylko schronienie i miłość, bo :

  • Fundacja może zaopatrywać Dom Tymczasowy w karmę
  • Fundacja może refundować koszty leczenia psa w Domu Tymczasowym

Wzór umowy, jaką podpisujemy z osobą oferującą dom tymczasowy pobyt

KONTAKT :

Martyna Parczewska
martyna@adopcjemalamutow.pl
+48 608 286 295