Niko


IMIĘ Niko
PŁEĆ Pies
WIEK senior (powyżej 7 lat)
PIES AKTUALNIE PRZEBYWA w hotelu dla psów
WOJEWÓDZTWO łódzkie
SZCZEPIENIE tak
ODROBACZENIE tak
PŁODNOŚĆ
STOSUNEK DO DZIECI pozytywny
STOSUNEK DO PSÓW pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW
KONTAKT Z OPIEKUNEM PSA
EMAIL OPIEKUNA
OPIEKUNOWIE WIRTUALNI (utrzymujący psa) Julia W. i przyjaciele
JEŚLI CHCIAŁBYŚ WSPIERAĆ UTRZYMANIE TEGO PSA Zadeklaruj comiesięczną wpłatę

Nico został znaleziony 20.05.2017 na autostradzie ( poruszał się cały mokry i zabłocony pasem zieleni). Jechało tyle samochodów, mijało go tyle ludzi. Zatrzymały się północniakowe dziewczyny – pierwsze anioły na drodze staruszka…

Nikuś to kochany staruszek w typie siberian husky. Pod opieką Fundacji Adopcje Malamutów przebywa od ok. 1 roku. Został znaleziony w bardzo złym stanie. Chory, zagłodzony, odwodniony, pokryty guzami. Długo trwała walka o zdrowie Nikusia, ale udało się.

Obecnie psiak mieszka w domowym hoteliku dla seniorów w okolicach Olkusza. Przeszedł zabieg usunięcia guzów, nowe nie odrastają. Niestety pozostałością po złej przeszłości są problemy z układem trawiennym. Nico je karmę weterynaryjną w puszkach i przyjmuje enzymy trzustkowe. Poza tym nic mu nie dolega, poza starością. Zdarza mu się załatwić w domu, dlatego szukamy dla niego domu z ogrodem – Nico bardzo lubi przebywać na zewnątrz.

Niko nie miał łatwego życia – widać to po nim. Początkowo bał się podniesionej ręki, uciekał. Obecnie lubi być głaskany, jednak nie jest natarczywy. Żyje trochę w swoim świecie, nie słyszy zbyt dobrze. Z przyjemnością chodzi na krótkie spacerki. Uwielbia spać w klatce kennelowej. Źle znosi zmiany. Potrzebuje spokojnego miejsca, gdzie będzie miał zapewnioną rutynę i poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, że psi senior w wieku 10 +, dodatkowo z problemami zdrowotnymi, ma minimalne szanse na dom. Nie znaczy to jednak, że należy go skreślić, dlatego szukamy dla niego rodziny. Może komuś drgnie serce i otworzy dom przed tym kochanym, pokiereszowanym przez życie psiakiem?

Kontakt ws. adopcji:

Fundacja Adopcje Malamutów : Kasia 660 71 65 64

Odszedł za TM * 7. 5. 2018 r.