Mańka


IMIĘ Mańka
PŁEĆ Suka
WIEK pies dojrzały (3-6 lat)
PIES AKTUALNIE PRZEBYWA w swoim nowym domku :-)
WOJEWÓDZTWO śląskie
SZCZEPIENIE tak
ODROBACZENIE tak
PŁODNOŚĆ sterylizowana
STOSUNEK DO DZIECI nieznany
STOSUNEK DO PSÓW zróżnicowany, więcej w opisie poniżej
STOSUNEK DO KOTÓW nieznany
KONTAKT Z OPIEKUNEM PSA
EMAIL OPIEKUNA
OPIEKUNOWIE WIRTUALNI (utrzymujący psa) pies nie posiada jeszcze wirtualnego opiekuna
JEŚLI CHCIAŁBYŚ WSPIERAĆ UTRZYMANIE TEGO PSA Zadeklaruj comiesięczną wpłatę

Mańka to ok. 4 letnie suczka w typie alaskan malamute. Gdzieś w rodzinie był na pewno również husky ( świadczy o tym jedno niebieskie oko).

Suczka jest wielkości suki malamuta, docelowa waga ok. 33-35 kg. Jest psem spokojnym, wyważonym, typ obserwatora. Podejrzewamy, że zmieni się to w domu stałym, kiedy będzie miała bardziej indywidualną opiekę i człowieka na wyłączność. Obecnie przebywa w domu tymczasowym na Śląsku z kilkoma innymi północniakami.

Dogaduje się z psami, nie zaczepia, widać jednak, że wolała by być jedynaczką. W stosunku do człowieka nie jest nachalna, jednak kiedy się ją zawoła bardzo chętnie daje się głaskać i może tak spędzać długie godziny. Umie chodzić na smyczy, jeździć w samochodzie, zachowuje też czystość.

Jest wysterylizowana, zaczipowana, odrobaczona i zaszczepione p. wściekliźnie. Bywa nieufna do obcych, potrafi dać do zrozumienia, że nie życzy sobie kontaktu. Jednak po chwili daje się głaskać i jest przyjacielska. Polecamy ją dla osób znających specyfikę rasy, to w końcu sprytna malamucia dama, wymagająca dobrego poznania i konsekwencji. Polecamy ją jako psią jedynaczkę. Odpada dom z kotami i małymi dziećmi ( nie wiemy jak się w stosunku do nich zachowa). Mańka to typ spacerowy.

Suczka ma za sobą ciężki okres w życiu, kiedy brakowało jej stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Szukamy dla niej mądrej rodziny, która zdobędzie zaufanie psa i tego zaufania nie zawiedzie. Z góry dziękujemy za oferty do budy i do kojca. Obowiązują procedury adopcyjne.

Kontakt w sprawie adopcji:  Kasia 660716564

Adoptowana: 28. 5. 2018 r.