Mańka


IMIĘ Mańka
PŁEĆ Suka
WIEK pies dojrzały (3-6 lat)
PIES AKTUALNIE PRZEBYWA w swoim nowym domku :-)
WOJEWÓDZTWO śląskie
SZCZEPIENIE tak
ODROBACZENIE tak
PŁODNOŚĆ sterylizowana
STOSUNEK DO DZIECI nieznany
STOSUNEK DO PSÓW zróżnicowany, więcej w opisie poniżej
STOSUNEK DO KOTÓW nieznany
KONTAKT Z OPIEKUNEM PSA
EMAIL OPIEKUNA
OPIEKUNOWIE WIRTUALNI (utrzymujący psa) pies nie posiada jeszcze wirtualnego opiekuna
JEŚLI CHCIAŁBYŚ WSPIERAĆ UTRZYMANIE TEGO PSA Zadeklaruj comiesięczną wpłatę
JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY ADOPCJĄ TEGO PSA Wypełnij ankietę adopcyjną

Mańka to ok. 4 letnie suczka w typie alaskan malamute. Gdzieś w rodzinie był na pewno również husky ( świadczy o tym jedno niebieskie oko).

Suczka jest wielkości suki malamuta, docelowa waga ok. 33-35 kg. Jest psem spokojnym, wyważonym, typ obserwatora. Podejrzewamy, że zmieni się to w domu stałym, kiedy będzie miała bardziej indywidualną opiekę i człowieka na wyłączność. Obecnie przebywa w domu tymczasowym na Śląsku z kilkoma innymi północniakami.

Dogaduje się z psami, nie zaczepia, widać jednak, że wolała by być jedynaczką. W stosunku do człowieka nie jest nachalna, jednak kiedy się ją zawoła bardzo chętnie daje się głaskać i może tak spędzać długie godziny. Umie chodzić na smyczy, jeździć w samochodzie, zachowuje też czystość.

Jest wysterylizowana, zaczipowana, odrobaczona i zaszczepione p. wściekliźnie. Bywa nieufna do obcych, potrafi dać do zrozumienia, że nie życzy sobie kontaktu. Jednak po chwili daje się głaskać i jest przyjacielska. Polecamy ją dla osób znających specyfikę rasy, to w końcu sprytna malamucia dama, wymagająca dobrego poznania i konsekwencji. Polecamy ją jako psią jedynaczkę. Odpada dom z kotami i małymi dziećmi ( nie wiemy jak się w stosunku do nich zachowa). Mańka to typ spacerowy.

Suczka ma za sobą ciężki okres w życiu, kiedy brakowało jej stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa. Szukamy dla niej mądrej rodziny, która zdobędzie zaufanie psa i tego zaufania nie zawiedzie. Z góry dziękujemy za oferty do budy i do kojca. Obowiązują procedury adopcyjne.

Kontakt w sprawie adopcji:  Kasia 660716564

Adoptowana: 28. 5. 2018 r.