Domino


IMIĘ Domino
PŁEĆ Pies
WIEK pies dojrzały (3-6 lat)
PIES AKTUALNIE PRZEBYWA w swoim nowym domku :-)
WOJEWÓDZTWO łódzkie
SZCZEPIENIE tak
ODROBACZENIE tak
PŁODNOŚĆ zostanie wykastrowany przed adopcją
STOSUNEK DO DZIECI nieznany
STOSUNEK DO PSÓW pozytywny
STOSUNEK DO KOTÓW zróżnicowany, więcej w opisie poniżej
KONTAKT Z OPIEKUNEM PSA Martyna Parczewska, tel: 608 286 295
EMAIL OPIEKUNA martyna@adopcjemalamutow.pl
OPIEKUNOWIE WIRTUALNI (utrzymujący psa) pies nie posiada jeszcze wirtualnego opiekuna
JEŚLI CHCIAŁBYŚ WSPIERAĆ UTRZYMANIE TEGO PSA Zadeklaruj comiesięczną wpłatę

Domino to 6 -letni pies w typie alaskan malamute. Znaleziony został w połowie grudnia 2017 r. w okolicach Łodzi. Błąkał się lawirując między samochodami co może sugerować celowe porzucenie. Miał jednak szczęście. Trafił na ludzi o wielkim sercu, którzy zabezpieczyli go dając dom tymczasowy, pełną michę, opiekę weterynaryjną i ciepły kąt do spania.Ma aktualne szczepienia, został odrobaczony, przed adopcją zostanie również wykastrowany.

Dzięki zamieszczonym przez nich ogłoszeniom na Dogomanii w internecie udało się częściowo odtworzyć historię Domina. W okolice Łodzi trafił ze Śląska. Pierwsi opiekunowie związani byli ze środowiskiem zaprzęgowym – Domino brał udział w treningach psich zaprzęgów. Nie wiadomo z jakich przyczyn stracił swój pierwszy dom. Właścicieli zmieniał jeszcze dwukrotnie. Ostatnie 4 lata spędził na łańcuchu.Jest typem uciekiniera. Zdecydowanie preferuje przebywanie na zewnątrz. Dlatego też powinien zamieszkać w domu z ogrodem, w solidnie zabezpieczonym, zadaszonym kojcu.

Jest łagodny w stosunku do człowieka. Wymaga jednak pracy nad ułożeniem ; nie nadaje się więc do domu z małymi dziećmi. Potrafi chodzić na smyczy, dogaduje się z innymi, niekonfliktowymi psiakami. Koty – rezydenci nie wzbudzają w nim ekscytacji. Jednakże napotkane na spacerze nie są już bezpieczne.

Domino to energiczny pies dla aktywnego, świadomego potrzeb rasy opiekuna. Jak każdy północniak musi mieć jasno wytyczone zasady.

Jeśli lubisz długie wędrówki, biegać lub jeździć na rowerze, a pragniesz towarzysza do swojej aktywności – zadzwoń i adoptuj malamuta.
Obowiązuje wypełnienia ankiety, zgoda na wizyty przed i po adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Adoptowany: 4. 2. 2018 r.